Zostań naszą ekspertką

Zostań naszą ekspertką

Zainspiruj dziewczyny do wyboru karier w zawodach technicznych

Fundacja Rodziny Maciejko realizuje międzynarodowy projekt dla dziewcząt w wieku    11-12 lat. Podstawą naszego programu jest bezpośrednie spotkanie, z kobietami które odniosły już sukces zawodowy w tych dziedzinach i które mogłyby opowiedzieć zainteresowanym dziewczętom co leżało u podłoża ich wyboru i z czym musiały się zmagać. Te krótkie spotkania odbywają się w szkole w czasie pozalekcyjnym i towarzyszy im poczęstunek.  Organizujemy też warsztaty z tych dziedzin dla dziewcząt.

Szukamy;

  • Kobiet, które pracują w branżach technicznych (STEM)
  • Kochają to co robią zawodowo i potrafią się dzielić swoim doświadczeniem, jako woluntariuszki w naszym programie (zwracamy wszystkie koszty towarzyszące).

Kandydatkom zapewniamy krótkie przygotowanie do takich spotkań.

Zostań inspiracją dla dziewczynek w kształtowaniu ich przyszłości –

 Wzbogać branżę STEM o kobiecy pierwiastek.

Dodaj niewykorzystanych mocy naszej gospodarce!

Informacje o projekcie: http://www.igniteworldwide.org/

Kontakt: Katarzyna Dymnicka, katarzyna.dymnicka@maciejko.org, tel. 503 991 301

Dlaczego projekt IGNITE jest ważny?

Obserwacje wskazują, że dzieci na początku nauki w szkole podstawowej mają podobne zdolności matematyczne bez względu na płeć. Różnice pojawiają się w 6-7 klasie, czyli na początku okresu dojrzewania, wtedy chłopcy często otrzymują lepsze stopnie z przedmiotów ścisłych niż dziewczynki. Na taką sytuacje składa się kilka czynników, m.in. wspomniany okres dojrzewania, kiedy hormony płciowe zaczynają się
uaktywniać- przez co uwaga dziewczynek skupia się bardziej na zmianach w ciele, poza tym przyjmowanie tradycyjnych ról społecznych, czyli nabieranie przekonania, że przedmioty ścisłe są „niekobiece”.

Do projektu zapraszamy kobiety ekspertki. Spotkania organizowane są w taki sposób, by jak najdłużej zostały w pamięci poprzez budowanie rodzinnej atmosfery – na luzie, w środowisku zapewniającym poczucie bezpieczeństwa i wspierającym współpracę.
Na początku spotkania prelegentka – mówi o swoim doświadczeniu i swoich wyborach jakich musiała dokonać, kiedy była w wieku uczestniczek, z czym musiała się zmagać, co było dla niej trudne. Dzięki takiej
autoprezentacji – dzieje się „magia”, jak podkreśla to pomysłodawczyni projektu Cathi Rodgveller, ponieważ dziewczynki mogą identyfikować się z
ekspertką. Po tej części, ekspertka przeprowadza warsztaty – które wyposażają dziewczynki w praktyczną już wiedzę.

Opinie uczestniczek po warsztatach są bardzo pozytywne, często w ankietach piszą, że spotkanie zwiększyło zainteresowanie danym tematem i będą chciały dalej zgłębiać wiedzę w tym kierunku.

Wszelkie pytania proszę kierować pod adresem:
katarzyna.dymnicka@maciejko.org

Spotkanie IGNITE w Kałuszynie

W najbliższy piątek odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu IGNITE.
Tym razem dziewczynki dowiedzą się o digital marketingu. i stworzą własną strategię marketingową.

Spotkania są szansą dla uczennic by poznać kobiety ze świata nauki, nowych technologii, inżynierii i innych dziedzin ścisłych. Mają możliwość na własnej skórze poczuć z czym wiąże się dana praca.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym projekcie zarówno ekspertki, które chcą się podzielić swoim doświadczeniem jak i szkoły chcące by spotkania IGNITE odbywały się też u nich.