Co jest głównym celem projektu IGNITE?

Nasz projekt składa się ze spotkań z kobietami, które z pasją opowiadają o swoim zawodzie związanym z branżą STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics), swoim przykładem pokazują, że każda z uczestniczek warsztatów może osiągnąć sukces, jedyne co trzeba zrobić to próbować, wierzyć w swoje siły i nie poddawać się gdy coś nie wychodzi – tak mówią nasze wolontariuszki-ekspertki. A wśród nich są: testerki oprogramowania, inżynierki lotnictwa, inżynierki dźwięku, badaczki, analityczki biznesowe, urbanistki, ekspertki z branży IT. Wszystkie wolontariuszki biorące udział w naszych spotkaniach to wspaniałe kobiety, które pokazują dziewczynkom, że mogą osiągnąć swój cel.

Gratulacje dla Stypendystów

Fundacja przyznała Stypendium dla Pana Jakuba Grzywaczewskiego oraz Jubileuszowe Stypendium dla Pani Heleny Wałachowskiej – laureatom XXII edycji Powszechnego Internetowego Konkursu – dla uczniów szkół średnich organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Gratulacje składał prezes Fundacji Pan Jan Maciejko, życząc samych sukcesów.

Nabór do projektu IGNITE

Fundacja miała przyjemność spotkać się z uczennicami ze szkoły podstawowej w Białobrzegach. Wspaniała grupa 160 dziewczynek- dowiedziała się czym zajmuje się Fundacja i jak wygląda udział w projekcie, którego celem jest pokazanie całego wachlarza zawód związanych z branżami ścisłymi i technicznymi. Pani Kasia Dymnicka dodała, że ograniczenia są tylko w głowie i zachęciła uczennice do szukania swoich pasji i realizowania marzeń.

Nowy Rok Szkolny czas zacząć!

Fundacja wraz z powiększającym się gronem ekspertek nie może doczekać się kolejnych spotkań z uczennicami.

W zeszłym roku gościły wolontariuszki z różnych dziedzin – testerki oprogramowania
programistka gier
urbanistka
projektantka łącząca zamiłowanie do matematyki i fizyki kwantowej
matematyczka
i wiele innych

Ten rok również zapowiada się bardzo interesująco dla naszych uczestniczek.

Zapraszamy szkoły podstawowe do projektu – który daje uczennicom wiarę we własne siły, a także jest drogowskazem pokazującym zawody przyszłości, a przede wszystkim budzi zamiłowanie do przedmiotów ścisłych.