Zakończenie XVI Internetowego Konkursu Matematycznego

Wybitnie uzdolniony uczeń z Torunia zdobywcą matematycznego Mount Everestu w XVI edycji internetowego konkursu matematycznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską 28 kwietnia 2015 roku w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, podczas uroczystości zakończenia XVI edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich – Matematyka, ogłoszone zostały szczegółowe wyniki finału obecnej edycji Konkursu oraz wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym oraz ich nauczycielom.
Zwycięzcą został Tomasz Kurzelewski, uczeń Liceum Akademickiego z Torunia. Drugie miejsce zajął Rafał Burczyński z I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, a na kolejnej pozycji uplasował się Michał Dyczko z I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Kolejne miejsca zajęli Jakub Jasek z Warszawy, Anna Monika Kozłowska z Łomży oraz Piotr Puton reprezentujący liceum z Iłży.
Więcej informacji, regulamin, szczegółowe relacje z poprzednich edycji Konkursu oraz zdjęcia z finału i uroczystości zakończenia można znaleźć na stronie: www.konkurs.mini.pw.edu.pl