Finał konkursu “Omnibus Matematyczny” w Ustrzykach Dolnych

Zespół Szkół Publicznych nr 2, Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych od kilku lat organizuje matematyczne konkursy pn. „Omnibus Matematyczny”. W tym roku odbyła się VII edycja tego konkursu, ale po raz pierwszy w konkursie wzięli udział również uczniowie klas 0-III. Konkurs ogłaszany jest dla województwa Podkarpackiego, ale głównymi uczestnikami są dzieci i młodzież z rejonu Bieszczad. Po 4-ech etapach internetowych , 6-go maja odbył się finał w budynku szkoły dla klas 0-III, w którym wzięło udział 230 dzieci. Dwa dni później,  8-go maja finał pisało 174 uczniów z klas 4,5,6 szkół podstawowych oraz z klas gimnazjalnych. Obie grupy miały do zrobienia 10 zadań zamkniętych i 5 otwartych, w czasie 90 minut.

Budynek szkoły położony jest na wzniesieniu, skąd rozciąga się przepiękny widok na okoliczne, bieszczadzkie wzgórza – o tej porze fantastycznie zielone. Szkoła, w równej mierze dba o rozwój sportowy swoich uczniów, jak i o rozwój umysłowy i artystyczny promując matematykę i organizując wiele działalności w zakresie plastycznym.

Duszą „Omnibusu Matematycznego” jest pani v-ce dyrektor Barbara Sałosz. Dzielnie wspiera ją pan Bogdan Zwarycz, dyrektor  ZSP nr 2. Bardzo istotne jest również wsparcie i zaangażowanie całego zespołu nauczycieli matematyki a także zrozumienie ze strony Burmistrza Ustrzyk Dolnych, który jest głównym sponsorem konkursu. Obecnie do grona sponsorów dołączyła także Fundacja Rodziny Maciejko.

Mamy nadzieję, że ten pierwszy kontakt ze szkołą przerodzi się w stałą współpracę.

Listy laureatów, treści zadań i inne informacje o konkursie i o szkole można znaleźć na stronach szkoły, pod adresem:  http://zsp2ustrzyki.pl

Omnibus Czytaj dalej

Uroczyste zakończenie XV edycji Konkursu

29 kwietnia 2014 roku odbyła  się uroczystość zakończenia jubileuszowej  XV edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich. Konkurs ten organizowany jest przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.  Na uroczystość przybyli uczniowie – finaliści, którzy uzyskali wysoką liczbę punktów, ich nauczyciele, laureaci z ubiegłych lat – obecnie studenci oraz wielu zaproszonych gości, wśród nich przedstawiciele Fundacji Rodziny Maciejko. Uczniowie wyróżnieni i laureaci otrzymali nagrody. Głównym laureatem został Tomasz Bochacik z I LO w Rabce- Zdroju.

Wszyscy zgromadzeni mieli okazję zapoznać się z ciekawie przedstawioną historią konkursu. Po rozdaniu nagród odbyła się interesująca dyskusja na temat przyszłości konkursu. Więcej informacji na stronie www.konkurs.mini.pw.edu.pl

Zakończenie Konkursu - 01

Czytaj dalej