Trąbka Borsuka – Nowy Matematyczny Konkurs zakończony

19 grudnia zakończył się warszawski konkurs matematyczny Trąbka Borsuka.

Od rana do wieczora gmach wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki pełen był podekscytowanych konkursowiczów. Po minach widać było, że wszyscy bawili się bardzo dobrze. Z ponad 200 uczestników, którzy przybyli na te zmagania, do finału przeszło 14 osób.

Na zdjęciach widać, że z głów dymi się przy rozwiązywaniu zadań- ale szerokie uśmiechy zwycięzców są najlepszym świadectwem dobrej zabawy i zadowolenia. Więcej wiadomości niebawem.

DSC_0066

Trąbka Borsuka – nowy matematyczny konkurs w Warszawie.

Fundacja Rodziny Maciejko, wspiera kolejny już matematyczny konkurs w Warszawie.

“Trąbka Borsuka” – konkurs ciekawy, trochę nauki, mnóstwo zabawy”- napisał jeden z uczestników w konkursie na najlepsze hasło reklamowe Trąbki Borsuka. I nie ma w tym ani krzty przesady! Zacznijmy jednak, jak to się zwykle robi, od początku:

Trąbka Borsuka to nowy konkurs matematyczny adresowany do gimnazjalistów, a organizowany przez nas, czyli grupę studentów matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Udział w nim jest bezpłatny.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: młodszą, czyli I i II klasa gimnazjum (mogą wziąć w niej udział także uczniowie szkół podstawowych) oraz starszą, czyli III klasa gimnazjum. Pierwszy etap Trąbki Borsuka odbywa się przez internet, zadania ze wszystkich trzech serii tego etapu , a także zadania treningowe można zobaczyć tutaj: http://www.trabkaborsuka.pl/zadania, do czego serdecznie zachęcamy nie tylko gimnazjalistów! Najlepsi zakwalifikują się do etapu “na żywo”, który odbędzie się 14. grudnia 2013r. na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW.

Organizatorzy gwarantują, że będzie to dla uczestników ciekawa i wyjątkowa sobota!

A co z tymi, które nie zakwalifikują się do finału? O nich też zadbamy! W czasie finału, by nie nudzili się ani przez chwilkę, zorganizujemy dla nich rozgrywki w gry planszowe (i nie tylko). Zresztą wszystkich niespodzianek nie możemy zdradzić!

A teraz o jeszcze jednej ważnej sprawie: o nagrodach. Dzięki uprzejmości naszych sponsorów, a wśród nich Fundacji Rodziny Maciejko, mamy ich mnóstwo do rozdania! Nagrodzimy nie tylko finalistów, ale też przyznamy nagrody specjalne w różnych kategoriach. Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc otrzymają tablety. Ponadto do wygrania są słuchawki, kostki Rubika, książki oraz cała masa łamigłówek i gier planszowych. Z pewnością jest o co walczyć!

Wszystkich tych, których zainteresowała nasza inicjatywa i chcą dowiedzieć się więcej o naszym konkursie, zapraszamy na naszą stronę http://www.trabkaborsuka.pl/. My tymczasem z niecierpliwością i podekscytowaniem oczekujemy na sobotę 14go grudnia.

Organizatorzy Trąbki Borsuka