Podsumowanie roku szkolnego 2014-2015

Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015
Szanowni Czytelnicy , Użytkownicy i Sympatycy naszych stron.
W minionym roku szkolnym udało nam się dość znacznie poszerzyć ilość i zakres naszych materiałów, wspomagających nauczanie i uczenie się matematyki.

Na stronie głównej zamieszczaliśmy informacje o różnych wspieranych przez nas konkursach i ciekawych inicjatywach matematycznych kierowanych do uczniów z różnych poziomów szkół.
Zgodnie z zapowiedzią, Samouczek Matematyczny wypełnił się nagraniami, obejmującymi 17 tematów w 151 filmikach dla poziomu gimnazjum. Prosimy pamiętać, że z założenia nasze nagrania są kierowane głównie do uczniów mających kłopoty z matematyką, uczniów, którym potrzebna jest dodatkowa pomoc, usunięcie zaległości, powtórzenie przed klasówką.
Nagrania te przydadzą się również z rozpoczęciem nowego roku, gdy zaczną się powtórki materiału i rozpoznawanie poziomu uczniów przez nowych nauczycieli.
Odpowiadając na prośby nauczycieli, większości nagrań towarzyszą dodatkowe ćwiczenia z odpowiedziami.
Spis wszystkich nagranych tematów, razem z opisem i wskazówkami metodycznymi jak z nich korzystać, zamieszczony jest pod zakładką „Materiały dydaktyczne/ Filmy”.
Wszystkie nasze nagrania są również zamieszczone na YouTube.

Pozostałe nasze materiały, skierowane są do średniego i dobrego ucznia, a są to:
1. Zestawy zadań gimnazjalnych – 35 serii po kilka zadań w zestawie.
2. Karty pracy – 97 kart po kilka ćwiczeń na karcie.
3. Nowa forma „Zagadki” – 13 zestawów.
4. Zadania dla kl. 6-ej – 32 zadania w 8-u seriach z rozwiązaniami.
Nowa forma ”Zagadki”, są zadaniami z treścią, w których albo jest niedomiar informacji, albo nadmiar, albo w jakiś sposób nie są poprawnie sformułowane. Zdaniem ucznia jest znalezienie błędów.

Jak wynika z naszych statystyk największym powodzeniem cieszą się Karty pracy oraz „Samouczek Matematyczny”.
Otrzymaliśmy wiele głosów od nauczycieli, że chętnie widzieliby Karty pracy przeznaczone dla słabszych uczniów. W nowym roku szkolnym postaramy się uwzględnić tę prośbę. Teraz zamieszczamy kilka przykładów z ogromną prośbą o wysłanie do nas informacji, czy właśnie takiej pomocy dla słabszych uczniów Państwo oczekują. Karty te oznaczone są literką B.

Planowane zmiany
W nadchodzącym roku planujemy wprowadzić zmiany ułatwiające korzystanie z naszych materiałów, przez wprowadzenie podziału na poziomy szkolne (Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły ponadgimnazjalne) poziomy trudności oraz wyraźniejszy podział tematyczny.
Samouczek Matematyczny będzie kontynuowany dla poziomu licealnego i podobnie jak dla gimnazjum, z ukierunkowaniem na słabszych uczniów.
Krystyna