Ogłaszamy KONKURS!!!

KONKURS IGNITE
Dla kogo: Wszystkie uczestniczki projektu IGNITE
Termin przesłania nagrania: do 31 maja 2022
Co mogę wygrać: Dwa pierwsze miejsca wygrywają bon o wartości 200zł (dla każdej uczestniczki) do wydania na portalu allegro
Co powinnam zrobić: Przesłać film (maksymalnie 90 sekund lub mniej) w którym dzielisz się swoim doświadczeniem z projektu IGNITE i w jaki sposób projekt Cię zainspirował lub dlaczego uważasz, że jest ważny dla dziewczyn.

Wskazówki dotyczące nagrania:
W jaki sposób wydarzenie IGNITE zainspirowało Cię? Czy był jakiś szczególny moment (np. wypowiedź konkretnej ekspertki, który cię zainspirował?
Do czego zainspirowało Cię wydarzenie?
Czy jest coś, czego nauczyłaś się podczas wydarzenia (wydarzeń) o STEAM, co cię zainspirowało?
Jak myślisz, dlaczego ważne jest, aby więcej kobiet było w STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka)?
WYMAGANIA WIDEO
Twój film musi trwać 90 sekund lub mniej
Proszę nie podawać swojego nazwiska w filmie. Imię jest w porządku!
Filmy proszę przesyłać używając portalu WeTransfer.
Limit rozmiaru to 200 MB.

Możesz dodać grafikę, podpisy, naklejki lub cokolwiek chcesz. Bądź kreatywna!

Twoi rodzice muszą podpisać formularz zgody, gdy przesyłasz swój film. Jeśli w Twoim filmie jest wielu uczestników, wymagany jest podpisany formularz od opiekuna prawnego każdego z uczestników.

Szczegóły konkursu w Regulaminie.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas na adres ignite@majciejko.org

Praca w laboratorium

Chcieliśmy bardzo podziękować Pani Aleksandrze Chudzyńskiej, która pracuje jako inżynier ds. badań i rozwoju w laboratorium Nanores, za wspaniałe spotkanie i podzielenie się swoją historią. Pani Ola będąc w ostatniej klasie liceum wiązała swoją przyszłość z chemią, podążając za swoimi rodzicami, ale okazało się, że Fundacja Perspektywy organizowała stypendia dla dziewcząt chcących rozpocząć studia informatyczne. Pomimo tego, że marzyła o chemii, postanowiła dać sobie szansę na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice Wrocławskiej (w klasie było tylko 5 dziewcząt). W trakcie studiów brała udział w programie mentoringowym organizowanym przez Fundację Perspektywy. Jej mentorem była Pani Ewa Drozd z Microsoft, która skupiła się na rozwijaniu kompetencji miękkich Pani Aleksandry.
Ponadto w trakcie studiów uczestniczyła w warsztatach Siemensa i pojechała na Targi Hanowerskie, gdzie zachwyciła się technologiami, które tam spotkała i uświadomiła sobie, jak bardzo poziom rozwoju odbiega od tego, który poznała na swojej uczelni.
Pod koniec studiów była praktykantką w laboratorium Nanores i zdała sobie sprawę, że to jej pasja, a nie chemia.
Uczestniczki były zachwycone spotkaniem, pisząc:
“Chciałam przekazać, że jest bardzo inspirującą osobą i pomogła mi się trochę przekonać, że przedmioty ścisłe których nie za bardzo lubię nie są takie złe”.

STEAM to nie tylko nowe technologie

Uczestniczki projektu IGNITE, miały okazję poznać Panią Annę Muszewską – naukowczynię, która pracuje w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN. Pani Ania zabrała dziewczyny w fascynujący świat grzybów; pokazując grzyby które świecą, meble inspirowane grzybami, a nawet dom z grzybni, który oczyszcza powietrze w mieście i muchę zombie zaatakowaną przez grzyba.
Ekspertka opowiedziała o pracy naukowca, która wymaga dużo wytrwałości, cierpliwości i ciągłego zadawania pytań.
Pani Ania dodała, że to nie tylko dzięki wiedzy i mądrości dochodzimy do wielkich rzeczy, ale sukces w dużej mierze zawdzięczamy umiejętnościom miękkim- to dzięki współpracy i komunikacji dochodzi się do wielkich rzeczy.
Uczennice były bardzo aktywne podczas spotkania i zadawały wiele pytań, np. czy nasz świat mógłby istnieć bez grzybów i jakie są ich rodzaje i ile mogą mieć lat.

Pani Ania uczestniczy od początku istnienia projektu IGNITE i chętnie dzieli się swoją wiedzą i pasją, za co serdecznie dziękujemy.

W każdym momencie jest możliwość dołączenia projektu!
Zapraszamy do kontaktu ignite@maciejko.org