Kilka uwag po zakończeniu roku szkolnego 2015-2016

Szanowni Czytelnicy , Użytkownicy i Sympatycy naszych stron.

W minionym roku szkolnym, jak i w poprzednich latach pracowaliśmy nad poszerzeniem zasobów różnych rodzajów pomocy przy nauce matematyki.

Cieszymy się bardzo , że statystyki wskazują na stale rosnącą oglądalność i korzystanie z naszych materiałów.

Samouczek Matematyczny wypełniliśmy nagraniami, obejmującymi wszystkie tematy występujące w obecnej Podstawie Programowej dla gimnazjum. Rozpoczęliśmy nagrania na poziomie liceum, które niebawem pojawią się na stronie.
Za najważniejsze jednak uznajemy spełnienie zapowiedzi sprzed roku dotyczące uporządkowania naszych materiałów. Wprowadziliśmy lepszy porządek tematyczny oraz możliwość łatwego korzystania z wyszukiwarki – zapraszamy do przetestowania.

Wszystkie nasze materiały były dostosowane do istniejącego dotychczas systemu szkolnej edukacji opartego o podział: szkoła podstawowa- gimnazjum- liceum oraz Podstawę Programową.
W oparciu o ten system wiele materiałów zostało dodatkowo przygotowanych dla różnych poziomów trudności.

Koniec roku szkolnego 2015/2016 zaskoczył nas planowanymi istotnymi zmianami w szkolnictwie. Egzamin na koniec klasy 6-ej został zniesiony już od następnego roku szkolnego 2016/2017. Inne planowane zmiany nie są jeszcze ostatecznie zatwierdzone i ogłoszone. Podobnie nie wiemy, jak zmieni się Podstawa Programowa.
W takiej sytuacji nasze obecne podziały tematyczne oraz wprowadzony porządek może nie być dostosowany do planowanych zmian w systemie edukacji szkolnej.

Matematyka jest szczęśliwie taką nauką, że w każdej sytuacji obowiązują w niej logiczny porządek i następstwo tematyczne. Dlatego też, niezależnie od zamierzonych zmian, wszystkie materiały zamieszczone na stronach Fundacji będą w dalszym ciągu do wykorzystania, choć z pewnością nastąpią przesunięcia tematyczne między dotychczasowymi poziomami szkół.
Biorąc to wszystko pod uwagę, na razie nie zmieniamy obecnego porządku tematycznego, w tym również nazewnictwa. Zrobimy to, gdy zostaną ogłoszone odpowiednie decyzje. Do tego czasu prosimy korzystać z naszych materiałów zgodnie z potrzebami i zdrowym rozsądkiem. Rozumiemy doskonale, że głównie na nauczycielach będzie ciążyć konieczność wskazania uczniom, po jakie materiały powinni w danym momencie sięgać.
Jedna rzecz pozostaje niezmieniona- nasze materiały będą w dalszym ciągu dostępne bezpłatnie.

Pozdrawiamy i życzymy dalszych dobrych wakacji

Krystyna Dałek, Dorota Maciejko