Jedyną stałą jest zmiana!

W ramach projektu IGNITE, uczennice miały okazję poznać Panią Martę Baranowską, która studiowała na Politechnice Wrocławskiej i z wykształcenia jest optometrystą. Po studiach pracowała w zawodzie przy salonie optycznym. Jednak kiedy nadeszła pandemia, salon optyczny był zamknięty, a pani Marta nie mogła w tym czasie pracować w zawodzie. Znajomy namówił ją by spróbowała swoich sił w branży IT. Po 10 letnim doświadczeniu w zawodzie z wielu względów postanowiła zmienić swoją ścieżkę kariery, i podjęła studia podyplomowe z testowania oprogramowania.

Pani Marta opowiadała dziewczynkom o swojej pracy w branży IT, ale również o drodze która do tego prowadziła, o zainteresowaniach, gdy sama była w ich wieku. Mówiła także o tym, że zmiana zawodu nie musi być końcem świata. Obecnie jest QA Specialist w Ulam Labs, zajmuje się testami manualnym i pisze automaty w Cypress / JS. Nigdy jednak nie zrezygnowała do końca z optometrii i w wolnych chwilach oraz w weekendy nadal wykonuje tą pracę.

Uczennice tak pisały o spotkaniu:
“Spotkanie zainspirowało mnie do dążenia do swojego celu”.
“Dzisiejsze spotkanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto dążyć do celu i się nie poddawać.”
“Spotkanie skłoniło mnie do refleksji, odnośnie swojej przyszłości zawodowej”.
“Dzisiejsze spotkanie zainspirowało mnie do tego, żeby szukać zawodu w którym będę się dobrze czuć”.
“Dziękuję za pokazanie, że warto robić to co się lubi. Dziękuję za cudowne spotkanie”.
“Zawód ekspertki jest fajny i ciekawy”

Pani Marto bardzo dziękujemy za “podmuchanie” w skrzydła dziewczynom. A jeśli Twoja szkoła chce dołączyć do projektu, który inspiruje młode dziewczyny do wyboru kariery w branży STEAM to zapraszamy do kontaktu: katarzyna.dymnicka@maciejko.org