Każda może zostać naukowczynią

Podczas spotkania w ramach projektu IGNITE, gościłyśmy Panią Katarzynę Kluszczyńską – naukowczynię z dziedziny biotechnologii, które obecnie doktoryzuje się na Uczelni Medycznej w Łodzi.
Opowiedziała uczennicom, że jako mała dziewczynka chciała pomagać innym i jak w końcu stanęła przed wyborem studiów to uzmysłowiła sobie, że będąc lekarzem mogłaby pomagać tylko na mniejszą skalę, natomiast praca naukowczyni daje większe możliwości pomocy szerszej grupie ludzi. Dlatego wybór padł na studia z biotechnologii medycznej.
Będąc na studiach Pani Kasia była wolontariuszką i pomagała z osobom z niepełnosparwnościami, dzięki tej pracy zrozumiała jak ważna jest komunikacja z innymi ludźmi i jej rola nie tylko w pracy, ale też w życiu codziennym.
Kiedy na studiach nadarzyła się okazja wyjechania do laboratorium w Chicago – długo nie zwlekała z decyzją. Wyjazd ten nauczył ją odwagi i otwartości na innych ludzi.


W pracy naukowca ważne jest by być otwartym na zmiany i ciągłą naukę.
Podsumowując Pani Kasia mówiła uczennicom, żeby szły za tym co je interesuje, żeby nie bały się zmian, a z trudnych sytuacji wyciągały wnioski i traktowały je jako pole do nauki. Dmuchała dziewczynkom w skrzydła, mówiąc, że mogą zrobić wszystko co chcą – tylko trzeba się do tego przygotować, czyli ważna jest kwestia planowania i zasada małych kroków. A czas poświęcony na poznanie siebie nie jest czasem straconym. Dobrze jest też słuchać mądrych ludzi, którzy w nas wierzą.

Jeśli też miałabyś ochotę spotkać sie z uczennicami i dodać im skrzydeł, opowiadając swoją historię, zapraszamy do kontaktu 🙂

Zapraszamy również szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do udziały w projekcie. Nabór jest cały czas otwarty!

Pani Kasiu bardzo dziękujemy za to co Pani robi i jak wspiera dziewczyny.