Science Mission!!!

W projekcie IGNITE gościliśmy fenomenalną Panią Kasię Siuzdak z Science- Mission, która zaprzyjaźnia z naukami ścisłymi.
Pani Kasia kieruje Pracownią Materiałów Funkcjonalnych – badając nanotechnologię.
W ramach projektu IGNITE, uczennice miały okazje spotkać się z naukowczynią, która opowiadała o swojej pracy i swoich pasjach. Będąc na studiach połączyła dwa kierunki biotechnologię z fizyką techniczną. Potem doktorat z technologii chemicznej, staż we Francji i habilitacja z nauk technicznych. Pani Kasia jest “influencerką” naukową publikując przystępne treści naukowe na swoim profilu na instagramie science mission.
Ekspertka podzieliła się z dziewczynkami jak wyglądała jej droga. Jako najstarsza z trójki rodzeństwa lubiła majsterkować w warsztacie swojego taty, a rodzice wspierali ją, by próbowała nowych rzeczy i nie poddawała się, gdy coś nie wyjdzie. Pani Kasia opowiadała, że nie tylko umiejętności naukowe są istotne, podczas stażu we Francji zobaczyła jak ważna jest umiejętność pracy zespołowej, a także przyznawanie się do pomyłek i uznanie czyjejś racji.
Na koniec dodała, żeby dziewczyny nie dały się zniechęcić do tego co lubią robić i żeby robiły to co je interesuje, a nie to co ktoś inny uważa by robiły.

Pani Kasiu, bardzo dziękujemy za spotkanie i dodanie uczestniczkom wiary we własne możliwości.