Co łączy pracę programistki z wiedźmą?

Powyższe pytanie zadała Pani Bogna Czyżewska, która pracuje w firmie Dolby jako Software Engineer, czyli programistka.
Okazuje się, że dużo.
Zarówno wiedźma jak i programistka władają językiem, który innym nie jest znany, muszą znać formuły/kody, by sporządzić eliksiry i uzyskać oczekiwany efekt, a oprócz tego są inteligentne i ciekawe świata.
Ekspertka przygotowała dla uczestniczek quiz, w którym były następujące pytania: czy lubisz kreować, czy lubisz rozwiązywać problemy, czy z łatwością znajdujesz błędy, czy lubisz znajdować rozwiązania. Większość dziewcząt odpowiedziała, że lubi kreować i rozwiązywać problemy, a to są -jak wskazała ekspertka cechy przydatne w pracy programistki.
Wolontariuszka nie od początku wiedziała, że pisana jest jej kariera w branży IT. Jako córka artystów, myślała, że pójdzie w ich ślady, ale poszła do liceum o profilu prawno-dziennikarskim. Na jednej z lekcji przyszła absolwentka liceum, która powiedziała, że była na stażu w jednej z organizacji związanej z Unią Europejską, po którym dostała bardzo dobrze płatną pracę i doradzała studia humanistyczne. Bogna zasugerowała się opinią absolwentki i wybrała kulturoznawstwo, ale bardzo się na nich nudziła. W tym samym czasie jej chłopak studiował na uczelni technicznej i mówił, że ma świetną zabawę i ciekawe przedmioty. Bogna zdecydowała się rozpocząć studia na kierunku Automatyka i Robotyka, gdzie nauczyła się programować i tworzyć roboty.
Ekspertka podsumowując powiedziała, że nauki ścisłe to pole do prób i popełniania błędów – bo im więcej popełnią błędów tym będą miały większe doświadczenie i tym więcej osób poznają i szybciej osiągną swój cel.
A tak pisały uczestniczki warsztatu po spotkaniu:
“Chciałabym przekazać jej to, że jej warsztaty bardzo mi się podobały, świetnie się ich słuchało oraz że po jej warsztatach bardziej zaczęłam interesować się programowaniem niż dotychczas “
“Podobał mi się sposób w jaki Pani Bogna opowiadała”
“Najbardziej podobał mi się w sposób w jaki ekspertka z nami rozmawiała i opowiadała, zainspirowało mnie to jak stała się ekspertką w swojej dziedzinie”.