Spotkanie z dr n. med. Anną Kieszkowską-Grudny w ramach projektu IGNITE

Dziewczyny biorące udział w projekcie miały możliwość uczestniczenia w wyjątkowym spotkaniu, w którym gościem była Pani Anna Kieszkowska-Grudny, która swoją pracę zawodową dzieli pomiędzy rolę psychoterapeuty, trenera i wykładowcy oraz rolę managera.

Pani Anna jest pomysłodawczynią i współtwórczynią biznesowych studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet, realizowanych przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego, a ponadto niedawno powołała Instytut BezStresu®, który jako pierwszy w Polsce kreuje koncepcję skoordynowanego podejścia do kompleksowej diagnozy i procesu redukcji stresu.

Podczas tego wyjątkowego spotkania dr Anna połączyła swoje głębokie i rozległe doświadczenie z zamiłowaniem do nowych technologii.
Dr Anna opowiedziała dziewczynom, że jej historia to historia zmiany, że w życiu ważne jest, aby mieć otwarty umysł, mieć marzenia i że nie ma takiego słowa jak „niemożliwe”.
We wszystkich jej decyzjach i działaniach pomagał jej analityczny sposób myślenia. Jako mała dziewczynka uczyła się żeglarstwa – i odkryła, jak ważna i użyteczna w żeglarstwie jest matematyka. Jej ulubionym przedmiotem była chemia, dlatego postanowiła studiować medycynę. Po ukończeniu studiów zdecydowała się na pracę w sektorze biochemii i biotechnologii i rozpoczęła studia na kierunku zarządzanie. Pani Anna wkrótce została kierownikiem odpowiedzialnym za rozwój firmy w kilku krajach. Ekspertka dodała, że na tym stanowisku pomogły jej zdolności analityczne i wizjonerskie podejście.
W pewnym momencie zdecydowała się na prowadzenie własnej firmy, dlatego rozpoczęła studia z zakresu psychologii – i znowu umiejętności matematyczne były jej bardzo przydatne do analizy statystycznej. W nowej pracy połączyła medycynę i psychologię i wkrótce została zatrudniona na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Szpitalem – gdzie pracowała przez 7 lat.
Po tym czasie zdała sobie sprawę, że w Polsce istnieje ogromna potrzeba wzmocnienia pozycji kobiet – dlatego wraz z koleżankami otworzyła Akademię Przywództwa Kobiet „Lidershe”, w której jest przewodniczącą rady naukowej, dyrektorem programowym i wykładowcą.
Podczas pracy na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Szpitalem – odpowiadała za wybór i zakup profesjonalnego sprzętu medycznego. Ekspertka podkreśliła, jak ważna jest nowa technologia, a jeszcze ważniejsze i potrzebne są kobiety, które miałyby tworzyć te technologie.
Teraz dr Anna prowadzi Instytut BezStresu oraz rozpoczęła nowe studia. Podczas całej swojej kariery napotykała wiele przeszkód na każdym etapie swojego życia, zachęcając dziewczyny, żeby nie bały się zmian, ponieważ są one wpisane w nasze życie.

Na koniec ekspertka zaproponował krótkie ćwiczenie mające na celu dodanie dziewczynom wiary w siebie.
Uczestniczki były pod wrażeniem spotkania z Panią Anną, pisząc w ankiecie:
„Niesamowita opowieść o tym, jak można osiągnąć nowe cele w życiu”
„Ilość pracy, jaką Ekspertka włożyła w sprawienie, by jej życie wyglądało w ten sposób, jest teraz naprawdę niesamowita. Udowodniła mi, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli naprawdę chcesz.”

Dziękujemy Pani Ani za wspaniałe i inspirujące spotkanie.