Rozpoczęliśmy projekt IGNITE!

IGNITE – pochodzi od słów – Inspiring Girls Now in Technology Evolution i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.

Przy jego pomocy chcemy zachęcić dziewczynki i dać im możliwość wyboru w przyszłości kariery w branży ścisłej tzw. STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), która z reguły uważana jest za branżę mało kobiecą.

Projekt skupia się wokół serii warsztatów prowadzonych przez wolontariuszki – kobiety, które odniosły sukces w dziedzinach z zakresu nauk ścisłych, a teraz chcą dzielić się swoimi doświadczeniami i zaszczepiać pasję w młodszym pokoleniu dziewczynek. Każde spotkanie składa się z dwóch części – historii specjalistki oraz części warsztatowej. Ta druga część ma na celu zainspirowanie i wyposażenie uczestniczek w konkretną wiedzę i umiejętności z zakresu nowych technologii, informatyki, elementów programowania, wykorzystania narzędzi chmurowych, kryminalistyki, chemii i biologii molekularnej, robotyki, matematyki i wielu innych. Chcemy, by tym samym projekt wpłynął na podniesie poczucia pewności siebie uczestniczek w dziedzinach z zakresu nauk ścisłych.

Nasze warsztaty odbywają się w podwarszawskich szkołach podstawowych dla dziewczynek z klas 6 i 7.

Serdecznie zapraszamy do współpracy zarówno szkoły podstawowe oraz ekspertki, które chciałyby podzielić się swoją wiedzą i zainspirować dziewczynki do wyboru branży STEM.

Maile proszę kierować pod adresem: katarzyna.dymnicka@maciejko.org