Jeszcze parę słów o konkursie Trąbka Borsuka

14 grudnia 2013 roku zakończył  się warszawski konkurs matematyczny Trąbka Borsuka.

Mimo, że od tego dnia minęło trochę czasu, zamieszczamy kilka słów od organizatorów, podsumowujących to ciekawe wydarzenie.

14 grudnia 2013 r. był na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW absolutnie szalonym dniem! W finale konkursu Trąbka Borsuka wzięło wówczas udział 148 osób z 56 szkół. Co więcej, wszyscy świetnie się bawili. Świadczą o tym zdjęcia z wydarzenia, które można zobaczyć tu. Zachęcamy też wszystkich (nie tylko gimnazjalistów) do zapoznania się z zadaniami konkursowymi.
Wśród uczestników przeprowadziliśmy ankietę, z której wynika, ze baaardzo podobała im się nazwa konkursu oraz nagrody, co było widać nie tylko w ankietach, ale również na twarzach zwycięzców ;-). I nic dziwnego, bo jak można nie lubić tych wszystkich gier planszowych, tabletów, łamigłówek, kostek Rubika… Cieszymy się również z faktu, że uczestnicy docenili pomysłowe, autorskie zadania i odnaleźli się w borsuczo-łasiczym świecie.
Na uwagę zasługuje także ścisły finał, który w kategorii starszej miał formę ustną, a w młodszej był grą terenową na wydziale połączoną z rozwiązywaniem zadań. Z relacji uczestników wynika, że sam udział w ścisłym finale był dla nich ciekawym przeżyciem i świetną nagrodą.
Gimnazjalistom, rodzicom, nauczycielom i sponsorom, a przede wszystkim Fundacji Rodziny Maciejko bardzo dziękujemy za zaangażowanie w nasze wydarzenie. Przyszłorocznych gimnazjalistów zapraszamy za rok do udziału w drugiej edycji Trąbki Borsuka!